Techniky terapie

Základná technika    

Základná technika regresnej terapie rieši psychosomatické problémy nášho života. Príčiny problémov hľadáme v traumách, ktoré sa stali v minulosti cez telesné vnemy, ktoré nás ovplyvňujú v prítomnosti. V terapii prechádzame udalosti v minulosti, pri ktorých klient zažíval tie isté fyzické prejavy, bolesť  ako zažíva teraz v živote, a ktoré mu spôsobujú problémy.  Prechádzame udalosti pri ktorých klient zažil bolesť, spôsobil bolesť sebe a niekomu inému.

Prenatálna terapia

Prenatálna terapia rieši problémy, ktoré pochádzajú z obdobia od počatia po pôrod, a ktoré sa nás dotýkajú teraz. V prenatálnom období preberáme od rodičov a okolia modely správania, ktoré nevedome opakujeme ale pritom sa nestotožňujeme s nimi.  V terapii tieto opakujúce vzorce, ktoré nám spôsobujú problémy, vzorce ktoré nám nepatria odovzdávame tomu komu patria a dopracujeme sa k sebauvedomeniu.

Technika detstva 

Detstvo je zdrojom modelov správania. Podobne ako v prenatálnom období je detstvo začiatkom, kde dostávame množstvo impulzov a skúseností priamo od našich rodičov a okolia. Počas terapie klient prechádza a spoznáva svoje zážitky, emócie z detstva, vzorce správania svojich rodičov a okolia, ktoré opakuje a ktoré nie sú jeho. Klient si v terapii uvedomuje ako zdanlivá drobnosť prežitá v detstve ovplyvňuje jeho život v dospelosti a spôsobuje mu problémy. V tejto technike pracujeme s "vnútorným dieťaťom", ktoré zostalo poznačené udalosťami, situáciami z detstva.

Vzťahová technika  

Vzťahová regresná terapia priamo rieši problémy vo vzťahoch, najčastejšie s osobou alebo osobami, alebo rieši problémy vo vzťahu k veci, udalosti alebo javu.

Technika archetypálnych vzťahov

Termín archetyp prvýkrát zaviedol švajčiarsky lekár a psychoterapeut Carl Gustav Jung. Archetypy možno opísať ako vzory, šablóny alebo "ideály" - sú to postavy z príbehov, mýtov, rozprávok, ale aj každodennej reality, ktorých predstavy máme ako ľudia veľmi podobné, rozumieme im bez prílišného vysvetľovania a ich význam je nám blízky. Môžu predstavovať špecifické energie v nás. Či už sú to naše emócie, vlastnosti, obvyklé vzorce správania, motivácie, tieňové zložky. Archetypy sa stávajú našimi sprievodcami na ceste k celistvosti. Technikou archetypálnych vzťahov riešime problémy vzťahov na úrovni konkrétneho archetypu, ktorý má vplyv na náš život v súčasnosti.