Najčastejšie otázky

Je bezpečná regresná terapia? 

Regresná terapia prebieha pri vedomí, takže klient vníma všetko čo sa s ním a okolo neho deje. V terapii ideme do minulých udalostí, ktoré kedysi klient zažil len si to ich nepamätá. Pre klienta to v podstate nebude nič nové.

Na čom je založená regresná terapia?

Regresná terapia používa techniky, ktoré nám umožňujú návrat do minulosti, do spomienok, ktoré sú uložené v našom podvedomí. Terapia je založená na pomoci identifikovať a riešiť potlačené emócie, traumu, spomienky a zážitky. Podvedomie je akýmsi "skladom" všetkého čo sme prežili, hlavne pocitov, spomienok, traumatických zážitkov a ich pritiahnutím do prítomnosti, následným pochopením a uvedomením otvoríme cestu k zdravému a šťastnému životu. 

Prečo je potrebné v regresii pracovať na úrovni podvedomia? 

V našej minulosti je takto možné objaviť traumy, ktoré bývajú tak silné, že ich vedomie vytesní, zablokuje. Je to akási naša forma ochrany. Napriek tomu, že ich vedome nevnímame, tieto prežité traumy si nesieme so sebou a pri určitých príležitostiach alebo v určitých situáciách dochádza k tzv. restimulácii. Vtedy sa stimuly z podvedomia prejavia a spôsobia problémy na našej vedomej úrovni vo forme psychických alebo fyzických prejavov. Iba na úrovni podvedomia je možné tieto traumy vypátrať a "očistiť" tak, aby nám nespôsobovali problémy v súčasnosti. 

Koľko terapii je potrebných na vyriešenie problému?

Je to individuálne, niekedy stačí jedna terapia a problém sa vyrieši, niekedy je potrebných viac terapii. Nedá sa to jednoznačne povedať.

Kto môže podstúpiť regresnú terapiu?

Regresnú terapiu môže podstúpiť každý.

Môže dieťa podstúpiť  regresnú terapiu?

Vieme, že deti sú zrkadlom problémov rodičov, preto je dobré aby terapiu podstúpili rodičia. Pokiaľ nedôjde v vyriešeniu problému tak po dohode s rodičmi môže podstúpiť terapiu aj dieťa. Terapii sa po dohovore terapeuta s rodičmi rodič sedenia môže a nemusí zúčastniť.